- Bez kategorii

Polecane książki dla 4 latka

Każdy rodzic wie, że czytanie jest niezwykle ważne dla rozwoju dziecka. Pomoże mu ono nauczyć się nowych słów, poznawać świat i rozwijać wyobraźnię. Warto więc zadbać o to, aby książki, które przekazujemy naszym pociechom były odpowiednie dla ich wieku i interesowały je tak, aby chciały się do nich wracać. Dlatego też przygotowaliśmy listę polecanych książek dla 4 latka. “Zielone ślimaki” to książka, która skradnie serce każdego dziecka. Jest pełna kolorowych ilustracji i prostych tekstów, które łatwo jest zrozumieć. Opowiada historię małego chłopca, który przeżywa wiele przygód ze swoimi ulubionymi zielonymi ślimakami.

“Wesołe liczenie” to idealna propozycja dla dzieci, które dopiero rozpoczynają naukę liczenia. Książki dla 4 latka są bardzo atrakcyjne graficznie i zawierają wiele ćwiczeń oraz zabaw, dzięki którym nauka stanie się czystą przyjemnością.

“Bałwanek” to opowieść o chłopcu, który postanawia stworzyć bałwana. Z pomocą rodziny i przyjaciół udaje mu się to i ostatecznie bałwanek okazuje się być największym i najpiękniejszym na całym boisku. Ta piękna historia poruszy każde dziecko i na pewno będzie chciało jeszcze kilka razy przeczytać tę książkę.

Polecane książki dla 4-latka

“Dobry nocnik” to książka, która może pomóc rodzicom wprowadzić dziecko w świat nocnikowania. Książka składa się z trzech części. W pierwszej części dziecko dowiaduje się, jakie są nocniki i do czego służą. W drugiej części dziecko uczy się, jak używać nocnika. W trzeciej części dziecko dowiaduje się, jak radzić sobie z “wpadkami”. Książka jest ilustrowana przez autora “Theodor Seuss Geisel Award” i “Caldecott Honor” Petera Browna.

“Wielki brat Eli” to książka o chłopcu, który dowiaduje się, że jego mama jest w ciąży. Chłopiec bardzo się cieszy na myśl o tym, że będzie miał rodzeństwo. Książka opowiada o tym, jak chłopiec przygotowuje się do roli starszego brata i jak radzi sobie z nowymi obowiązkami. Książka jest ilustrowana przez autora “Theodor Seuss Geisel Award” i “Caldecott Honor” Petera Browna. Mały kot Filemon” to książka o małym kociaku, który musi poradzić sobie bez swojego przyjaciela. Kiedy Filemonowi ukradnie się kotek, chłopiec musi odnaleźć go sam. Podczas swojej podróży Filemon spotyka wielu innych kotów, ale żaden z nich nie jest taki sam jak jego kotek. Czy Filemon odnajdzie swojego kota? Książka jest ilustrowana przez autora “Theodor Seuss Geisel Award” i “Caldecott Honor” Petera Browna.

Książki, które warto przeczytać 4-latkowi

“Wielki brat” autorstwa Maurice Sendak to książka, która porusza tematy rodzinne i relacji między rodzeństwem. Jest to świetna lektura dla 4-latków, którzy mogą się zidentyfikować z bohaterem i jego przeżyciami.

“Dzieci z Bullerbyn” Astrid Lindgren to klasyka literatury dla dzieci. Historia o przygodach dzieci w małym miasteczku Bullerbyn spodoba się każdemu 4-latkowi.

“Opowieści z Narnii” C.S. Lewis to książka, która rozwija wyobraźnię i pobudza do myślenia o świecie innym niż ten, w którym żyjemy. Książka ta jest idealna dla 4-latków, które lubią baśnie i historie o czarach.

“Kot w butach” Charles Perrault to bajka, która jest uwielbiana przez dzieci na całym świecie. Opowieść o kocie, który dzięki swoim butom staje się bogaty i szczęśliwy, jest świetną lekturą dla każdego 4-latka.

Jakie książki przeczytać 4-latkowi?

Akapit 1: Książki dla 4-latków powinny być kolorowe i pełne obrazków. Powinny także zawierać krótkie, zrozumiałe dla dziecka teksty. Dobrym wyborem będą książki o jego ulubionych bohaterach z bajek i filmów.

Akapit 2: Książki edukacyjne takie jak książeczki do nauki liczenia lub alfabetu też są dobrym wyborem. Pomogą one rozwijać umiejętności matematyczne i lingwistyczne dziecka. Inne propozycje to książki o zwierzętach lub poezja dla dzieci.